На білоруські нафтопереробні заводи почали постачати низькоякісну нафту, вміст хлорорганічних сполук у якій перевищує норму у 100 разів. Наразі в країні працюють над тим, аби мінімізувати негативні наслідки від надходження неякісної нафти.

Про це повідомляє білоруське інформаційне агентство «Белта».

Зазначається, що першим неякісну нафту отримав Мозирський нафтопереробний завод.

«Окремі проби показали перевищення вмісту хлорорганічних сполук у 100 разів. Небезпека цих сполук полягає у їхній високій корозійній агресивності, також можлива забивка окремого теплообмінного обладнання та каталізаційної системи», — повідомив керівник концерну «Белнафтохім» Андрій Рибаков.

За його словами, неякісна нафта може пошкодити обладнання білоруських НПЗ. Ремонт цього обладнання може тримати до 6 місяців, що призведе до тривалої зупинки заводу та збитків.

Нагадаємо, що 18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.

Поділитись: