У Держдумі РФ заявили, що Google пообіцяв не позначати Крим українською територією
Ситуація з «некоректним відображенням територіальної приналежності Криму» на картах Google найближчим часом буде виправлена. Про це заявив голова комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Василь Піскарьов після зустрічі з офіційним представником компанії Google в Росії Мариною Жуніч, передає російське агентство ТАСС.
Раніше комітет почав перевірку через те, що анексований Росією Крим на мапах Google позначається як українська територія.
«Марина Жуніч запевнила, що це не має під собою жодного політичного підґрунтя. Це є суто технічним збоєм. Вона сказала, що це є нині пріоритетом в її роботі, і в протягом найближчого часу це виправлять на картах Google та інших продуктах цієї компанії», — сказав Піскарьов.
Він додав, що депутати очікують виправлення технічного збою компанією протягом місяця, домовившись про зустріч з представниками Google, пригрозивши «жорсткими мірами».
Нагадаємо, наприкінці січня голова Держдуми Росії В'ячеслав Володін закликав запросити до Думи представників Google, аби висловити невдоволення від позначення анексованого півострова Крим українською територією.
У січні соціальна мережа Twitter верифікувала профіль представництва Міністерства закордонних справ Росії в анексованому Сімферополі. Посольство України у Великій Британії надіслало офіційну скаргу та попросило заблокувати профіль.
У добірці фото зі святкування Нового року по всьому світу від американського телеканалу CNN фотографія з Криму була підписана як «У центрі міста запустили феєрверки. Сімферополь, Росія». Проте згодом телеканал виправив підпис та залишив лише слово «Крим».
Раніше британська газета The Times надрукувала карту Росії з Кримом. А чеський державний перевізник розробив щоденники з «російським» Кримом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Це чиясь цілеспрямована робота» — віце-прем’єр про карти без Криму на українських каналах
16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час референдуму на півострові перебули російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та США не визнали результати голосування на так званому «референдумі».