У Києві близько 200 людей вийшли на мітинг під САП: Киву та Шабуніна облили зеленкою
У Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей.
У Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестує проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловлюються проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.
Про це повідомляє кореспондент Громадського.
Проти керівника САП виступають учасники антикорупційних організацій, зокрема, Центру протидії корупції та «Автомайдану». Голову ЦПК Віталія Шабуніна закидали тортами та облили зеленкою. Йому викликали швидку допомогу.
Акція протесту під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Фото:Дмитро Реплянчук/Громадське
З іншого боку від противників Холодницького на мітинг вийшли близько сотні пенсіонерів, з якими виступають колишній начальник Департаменту з боротьби з накрозлочинністю Нацполіції Ілля Кива та помічник народного депутата Всеволод Філімоненко, в якого раніше був конфлікт з головою ЦПК Шабуніним. Іллю Киву також облили зеленкою.
Фото:Дмитро Реплянчук/Громадське
На місці присутні близько 50 співробітників поліції спецпризначення. Вони оточили будівлю Антикорупційної прокуратури.
Як повідомила Громадському прес-секретарка поліції Києва Яна Неруш, ситуація на мітингу контрольована, грубих порушень не зафіксували.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького
На початку липня ЦПК закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури.
Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.
30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ
3 квітня Холодницький прийшов на допит до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара». Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.
Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.