У Мінфіні повідомили, що уряд не буде позичати кошти під будь-які відсотки
Наразі в Україні немає гострої потреби позичати кошти на внутрішніх та зовнішніх ринках, тому в уряді не планують брати нові кредити під високі відсотки.
Про це повідомив заступник міністра фінансів України Василь Шкураков в інтерв’ю «УНІАН».
«Гострої потреби бігти і позичати під будь-які відсотки у нас немає. Валюти досить в країні, що підтверджується обсягами запозичень на внутрішньому ринку. Думаю, буде два або три розміщення в залежності від кон'юнктури ринку», — повідомив Шкураков.
За його словами Україні цього року потрібно погасити перед кредиторами 417 мільярдів гривень або близько 15 мільярдів доларів. При цьому більшу частину боргу мають віддати внутрішнім кредиторам.
«Платежі за зовнішнім боргом заплановані в обсязі близько 179 мільярдів гривень, або 6,1 мільярда доларів за курсом НБУ. У тому числі, погашення у травні на 1 мільярд доларів за євробондами, розміщеними у 2014 році під гарантії уряду США», — додав заступник міністра.
Нагадаємо, що 30 січня Мінфін позичив на внутрішньому ринку 18,3 мільярда гривень — найбільша сума від початку 2019 року.
Водночас повідомлялось, що протягом 2018 року державний борг України збільшився на 2 мільярда доларів.
23 січня Мінфін позичив близько 13,5 мільярда гривень, а 15 січня — 9,7 мільярда гривень.
26 жовтня уряд запозичив 2 мільярди доларів під майже 10% річних.
18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.
Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.
Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ