У Мінфіні сподіваються, що МВФ затвердить нову кредитну програму для України до травня 2020 року
Міністр фінансів України Ігор Уманський заявив, що очікує на остаточне завершення переговорів про нову кредитну програму з Міжнародним валютним фондом та підписання програми до травня 2020 року.
Про це Уманський заявив під час зустрічі з журналістами, передає «Інтерфакс-Україна».
За його словами, після зміни уряду вже провели переговори з представниками МВФ, які підтвердили, що продовжуватимуть співпрацю з Україною та готові підписати нову кредитну програму на 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки після виконання Україною всіх вимог.
«Уряд зацікавлений у новій програмі. Ми сподіваємося, що динаміка співпраці зі зміною уряду не зміниться. І ми вийдемо на остаточне узгодження як самого тексту, так і самої програми», — зазначив Уманський, додавши, що це має статися до травня 2020 року.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що уряд планує виконати всі вимоги МВФ протягом 2-3 тижнів.
Зазначимо, що йдеться про дві невиконані Україною вимоги МВФ: відкриття ринку землі та голосування за банківський законопроєкт №257.
Так, наразі депутати завершують розгляд законопроєкту про ринок сільськогосподарських земель, до якого подали 4018 правок.
Щодо законопроєкту №2571, то депутати не можуть почати розгляд документа доти, доки не закінчать розгляд законопроєкту про землю.
Напередодні повідомлялося, що президент Володимир Зеленський вважає продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом важливим як для отримання чергового траншу, так і для підтримки довіри міжнародних інвесторів.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна продовжить співпрацю з МВФ.
5 березня повідомлялося, що міжнародний банк Morgan Stanley розіслав своїм клієнтам рекомендації продавати активи України через побоювання, що новий уряд припинить співпрацю з МВФ та зупинить розпочаті реформи.
7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.
Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.