У Мінську відбулася остання зустріч Тристоронньої контактної групи перед самітом «нормандської четвірки»
У столиці Білорусі Мінську відбулася остання зустріч Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі перед самітом Формат переговорів за участі України, Німеччини, Франції та Росії для врегулювання конфлікту на Донбасі«нормандської четвірки».
Так, речниця представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер наголосила, що Україна виконала домовленості лідерів країн «нормандської четвірки», яких було досягнуто у жовтні 2016 року.
«Зокрема, йдеться про розведення сил та засобів на ділянках в районі н.п. Золоте, Петрівське, Станиця Луганська; зведення мосту біля КПВВ у Станиці Луганській; вирішення питання водопостачання в Луганській області», — заявила вона.
Водночас, Оліфер зазначила, що бойовики так званих «ЛНР» і «ДНР» не виконали своїх зобов’язань.
«Немає допуску представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб; не надано безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території Донбасу, яка не підконтрольна Україні, включно із ділянкою українсько-російського кордону; не створено умов для роботи КПВВ Золоте. Особливо гострою лишається проблема звільнення утримуваних осіб», — написала Оліфер.
Раніше в Адміністрації президента РФ Володимира Путіна назвали дуже ймовірною особисту зустріч Путіна з президентом України Володимиром Зеленським у Парижі на саміті «нормандської четвірки».
Своєю чергою, Зеленський не підтвердив інформацію про те, що у Парижі він проведе двосторонню зустріч з Путіним. Водночас він наголосив, що в разі необхідності зустрінеться і з Путіним, і з лідерами Німеччини та Франції.
Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.
Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.
Президент РФ Путін зокрема вже вимагає від України продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, який втрачає чинність 31 грудня 2019 року. Слідом за Путіним про це заявили в так званій «ДНР».