У М'янмі ㅡ перша жертва протестів. Дівчина, якій вистрілили в голову, померла після 10 днів у реанімації

У М'янмі померла дівчина, якій поцілили в голову під час розгону силовиками масового протесту проти нового військового уряду країни. Дівчина стала першою жертвою цих протестів у країні.

Про це пише Reuters.

Поранену 20-річну дівчину госпіталізували у важкому стані ще 9 лютого. Десять днів вона перебувала в реанімації на апараті життєзабезпечення, однак 19 лютого все ж померла.

Співробітники лікарні підтвердили її смерть об 11 ранку та заявили, що її тіло будуть досліджувати, оскільки дівчина стала «першою жертвою несправедливості».

«Ми зробимо запис про (причину смерті — ред.) та надішлемо копію відповідним органам влади. Ми будемо шукати справедливості й рухатися вперед», ㅡ заявили в медзакладі.

Загибла дівчина працювала продавчинею в місцевому магазині у місті Янгон, де відбувалася протестна акція. Її поранили в той час, коли силовики розчищали площу міста від протестувальників.

Учасники протестної акції встановили для неї вівтар у Янгоні, куди люди приносили квіти, а також прапори керівної партії М'янми «Національна ліга за демократію» (НЛД).

Як зазначають місцеві ЗМІ, протести 9 лютого були здебільшого мирними. Мітингарі виходили на вулицю з прапорами та символікою НЛД і закликали новий військовий уряд, який прийшов до влади 1 лютого, звільнити затриманих політиків і «піти геть».

Що відбувається у М'янмі?

У М’янмі військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.

Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлаіна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо, за його словами, закони не будуть виконуватися. Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.

3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а пізніше — у нібито порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій. Водночас президента країни Він М'їна звинувачують у «порушенні карантину». Обидвох посадовців затримали військові.

Міжнародна спільнота та правозахисні організації загалом засудили дії військових. Хоча деякі країни, як-от Китай, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлаіна.