У понад 30 британських містах проводяться протести через призупинення роботи парламенту
У понад 30 британських містах 31 серпня відбуваються демонстрації проти рішення Бориса Джонсона призупинити роботу парламенту. Таким чином вихід країни з ЄС став більш вірогідним без угоди.
Тисячі людей вийшли на акції протестів в Лондоні, Манчестері, Кембриджі, Оксфорді, Белфасті та інших містах, пише BBC.
У Лондоні протестувальники збираються на Даунінг-стріт, де розташований офіс прем’єра, та у Вестмінстері. Також у Вестмінстер люди вийшли на мітинг на підтримку Бориса Джонсона.
28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту.
Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.
Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).
Того ж дня у Великій Британії почались акції протесту через призупинення роботи парламенту.
Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.
23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.
Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.