Уряд Великої Британії попросить королеву призупинити роботу парламенту.

Як повідомляє BBC, це станеться через кілька днів після повернення депутатів до роботи й за кілька тижнів до граничного терміну Brexit.

Це означає, що депутати навряд чи встигнуть ухвалити будь-які закони, які могли б завадити прем’єр-міністру Борису Джонсону здійснити вихід Британії з ЄС без угоди 31 жовтня.

Ідея тимчасового усунення парламенту викликала суперечки. Критики заявляли, що це забере можливість депутатів відігравати свою демократичну роль у процесі Brexit.

Раніше новий прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Європейському Союзу змінити умови угоди про вихід Сполученого Королівства з ЄС та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду. Джонсон заявив, що країна готова вийти з Європейського Союзу без укладення угоди з Брюсселем, якщо європейська сторона відмовиться переглянути ці домовленості.

Однак у ЄС відповіли Джонсону, що угода щодо Brexit переглядатися не буде.

Раніше Джонсон пообіцяв укласти нову угоду про Brexit, яка дозволить Сполученому Королівству бути «чудовими партнерами» з країнами Євросоюзу, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: