Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Європейському Союзу змінити умови угоди про вихід Сполученого Королівства з ЄС.

Про це свідчить його лист голові Європейської ради Дональду Туску.

Передусім Джонсон пропонує скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду Brexit.

Джонсон стверджує, що саме через проблеми з цим механізмом Палата громад британського парламенту тричі не змогла затвердити умови виходу країни з ЄС. Прем’єр вважає цей механізм антидемократичним, оскільки жителі Північної Ірландії не зможуть впливати на законодавчі акти ЄС, які їх стосуватимуться.

Він вважає, що чинний варіант «бекстопу» поставить країну перед вибором — залишитися в Митному союзі ЄС чи «побачити, як Північна Ірландія буде відокремлена від економіки країни в багатьох сферах». Прем’єр додав, що якщо в ЄС розглянуть альтернативи «бекстопу», то їм вдасться знайти варіант, який не суперечить угоді. Він наголосив на необхідності відсутності жорстких кордонів між Євросоюзом і Великою Британією.

Нагадаємо, новий прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що країна готова вийти з Європейського Союзу без укладення угоди з Брюсселем, якщо європейська сторона відмовиться переглянути ці домовленості.

Раніше Джонсон пообіцяв укласти нову угоду про Brexit, яка дозволить Сполученому Королівству бути «чудовими партнерами» з країнами Євросоюзу, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: