У Великій Британії 28 серпня почались акції протесту після того, як королева погодилась на пропозиції прем'єр-міністра Бориса Джонсона призупинити роботу парламенту. Таким чином вихід Британії з ЄС став більш вірогідним без угоди.

Як повідомило ВВС, протестувальники зібралися у Вестмінстері біля будинку прем'єра, вони несли плакати проти Brexit та прапори ЄС.

Декілька демонстрантів заявили, що це лише початок і анонсували велику акцію цими вихідними. Водночас, електронна петиція на веб-сайті уряду з вимогою не зупиняти роботу парламенту отримала більше мільйона підписів менш ніж за день.

28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту.

Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.

Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: