У Росії заявили про готовність випробовувати в Україні комбінацію вакцин «Спутник V» і AstraZeneca
Слідом за заявою Віктора Медведчука про нібито запит харківської фірми на реєстрацію російської вакцини в Україні, у Росії заявили про готовність розпочати в Україні клінічні випробування комбінованої вакцини — «Спутника» разом з британським препаратом AstraZeneca.
Про це заявив очільник Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв, передає РБК.
«Ми готові повністю передавати наші технології для виробництва (російської вакцини — ред.) в Україні. Ми також готові навіть розпочати клінічні випробування в Україні спільної вакцини AstraZeneca і «Спутник V», — сказав він.
Тут слід нагадати, що розробники російської вакцини домовились про співпрацю з розробниками британського препарату AstraZeneca.
Ти його за двері, а він — у вікно
Один з лідерів проросійської «Опозиційної платформи — за життя» Віктор Медведчук не припиняє спроб просунути в Україні російську вакцину, попри те, що вона не пройшла усіх необхідних клінічних випробувань.
Зокрема, Медведчук стверджує, що харківська фармкомпанія «Біолік» попросила Міністерство охорони здоров'я України про державну реєстрацію російської вакцини. Одразу після цього головний санітарний лікар України Віктор Ляшко наголосив, що це неможливо, бо російська вакцина не пройшла третьої фази клінічних досліджень.
Але як можна побачити, це не зупиняє російських чиновників, які не припиняють говорити про «аполітичну» готовність надати Україні свою вакцину.
Російська вакцина
«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт щодо «Спутник V» і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі). Проте самі розробники «Спутник V» критику відкидають: кажуть, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.
А ще під час вакцинації «Спутником» не можна пити алкоголь, і препарат може не подіяти, якщо у людини стрес.
Вже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Тобто дослідження ще не завершили, а людей уже вакцинують. І, як вже вказано вище, у підсумку творці вакцини відмовились вводити добровольцям плацебо, що означає провал дослідження.