Україна підтримує вихід США з Ради ООН з прав людини — МЗС
Міністерство закордонних справ заявило, що Рада ООН наразі перебуває у кризі.
Україна підтримала Сполучені Штати у їхньому рішенні вийти зі складу Ради ООН з прав людини. Міністерство закордонних справ заявило, що Рада ООН наразі перебуває у кризі.
Про це йдеться у коментарі МЗС.
«Ми розуміємо позицію Сполучених Штатів Америки та їхнє занепокоєння щодо ефективності роботи РПЛ. Рішення США щодо дострокового припинення членства у Раді не стало несподіванкою», — завили у Міністерстві.
Українське МЗС заявляє про негативні тенденції у роботі ООН на напрямку захисту прав людини.
У Міністерстві повідомили, що в Раді ООН фактично «усунули правозахисну тематику» з майданчика діалогу в Нью-Йорку.
Україна брала участь у створенні Ради ООН з прав людини в 2006 році та від початку була членом цього органу. У 2018 році Україна знову набула членства у Раді ООН з прав людини.
Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі ввечері 19 червня оголосила про вихід Сполучених Штатів із Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини, звинувативши її в «хронічному упередженому ставленні до Ізраїлю».
Вона додала, що цей крок «не є відходом США від зобов'язань щодо прав людини».
Сполучені Штати заявляли про ймовірність виходу з Ради, якщо її не буде реформовано.
Нагадаємо, США 14 травня заблокували ухвалення заяви Ради безпеки ООН, в якому було запропоновано провести незалежне розслідування сутичок на кордоні Ізраїлю і сектора Газа, що сталися у день відкриття нового посольства США в Єрусалимі.
Білий дім покладає відповідальність за насильство у Секторі Газа на угруповання «ХАМАС».
Під час акцій протесту на межі Сектору Гази та Ізраїлю внаслідок сутичок загинули 58 людей, та понад 2 700 — дістали поранення.
У грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.
14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?