В Єрусалимі 13 травня відкрили посольство США в Ізраїлі, перенесене туди зі столиці країни Тель-Авіва.

В Єрусалимі 13 травня відкрили посольство США в Ізраїлі, перенесене туди зі столиці країни Тель-Авіва. Це відбулося на тлі протестів, унаслідок яких загинули, за даними AFP, 37 палестинців

Церемонію відкриття відвідали високопоставлені представники США, передає Fox News. Участь у церемонії також взяла дочка президента Дональда Трампа Іванка та її чоловік Джаред Кушнер. 

Зазначається, що посольство США в Єрусалимі почне роботу в будівлі американського консульства, а з іншим місцем визначаться пізніше.

Відкриття посольства США в Ізраїлі планувалося на кінець 2019 року. Терміни перенесли, щоб приурочити відкриття дипломатичної установи до 70-річчя заснування Ізраїлю.

Президент США взяв участь у церемонії по відеозв'язку. 

Раніше повідомлялося, що в Єрусалимі на честь американського президента Дональда Трампа назвуть площу перед будівлею посольства США в Ізраїлі.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Таке рішення Трампа призвело до масових заворушень серед палестинців та викликало критику з боку світової спільноти. 

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

21 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile