США залишають Раду ООН з прав людини
Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі ввечері 19 червня оголосила про вихід Сполучених Штатів із Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини.
Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі ввечері 19 червня оголосила про вихід Сполучених Штатів із Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини, звинувативши її в «хронічному упередженому ставленні до Ізраїлю».
Про це повідомляє Reuters.
«Ми виходимо з Ради ООН з прав людини, оскільки жодна з країн не має сміливості долучитися до нашої боротьби за реформування лицемірного і упередженого органу», — заявила Гейлі.
Вона додала, що цей крок «не є відходом США від зобов'язань щодо прав людини».
Сполучені Штати заявляли про ймовірність виходу з Ради, якщо її не буде реформовано.
У Twitter вже з'явилася реакція прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху.
«Ізраїль вдячний президенту Трампу, секретарю Помпео та послу Гейлі за їхнє сміливе рішення проти лицемірства та брехні так званої Ради ООН з прав людини», — йдеться у повідомленні прем'єра.
Нагадаємо, США 14 травня заблокували ухвалення заяви Ради безпеки ООН, в якому було запропоновано провести незалежне розслідування сутичок на кордоні Ізраїлю і сектора Газа, що сталоися у день відкриття нового посольства США в Єрусалимі.
Білий дім покладає відповідальність за насильство у Секторі Газа на угруповання «ХАМАС».
Під час акцій протесту на межі Сектору Гази та Ізраїлю внаслідок сутичок загинули 58 людей, та понад 2 700 — дістали поранення.
На знак протесту проти відкриття посольства тисячі людей зібралися біля адмінкордону Сектору Гази. Кілька сотень протестувальників кидали каміння і намагалися прорватися. Ізраїльські військові відкрили вогонь.
14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США.
Раніше повідомлялося, що в Єрусалимі на честь американського президента Дональда Трампа назвуть площу перед будівлею посольства США в Ізраїлі.
Нагадаємо, у грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.
Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.
Таке рішення Трампа призвело до масових заворушень серед палестинців та викликало критику з боку світової спільноти.
Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.
21 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?
- Поділитися: