Уряд Китаю попросив іноземні посольства прибрати знаки на підтримку України — Associated Press

Міністерство закордонних справ Китаю закликало іноземні дипломатичні представництва, що розташовуються в країні, утриматися від демонстрації «політизованої пропаганди». Найімовірніше, це стосується прапорів та плакатів на підтримку України.

Про це пише Associated Press з посиланням на представників Європейського Союзу.

Департамент протоколу МЗС Китаю 8 травня розіслав ноту з вимогою «поважати китайські закони та правила» і «не використовувати зовнішні стіни посольств для демонстрації політизованої пропаганду, щоб уникнути суперечок між країнами».

Речниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Набіла Массралі розповіла, що в повідомленні МЗС Китаю не уточнюється, що є «політизованою пропагандою». За її словами, представництво ЄС у Пекіні «не змінило жодних елементів, розміщених на передній стіні».

Інший європейський дипломат, який побажав не розголошувати своє ім’я, підтвердив, що МЗС Китаю попросило посольства не використовувати зовнішні стіни для «політичної пропаганди». Він також сказав, що його уряд «не бачить жодних причин змінювати» оформлення фасаду.

За словами дипломатів, Україна в повідомленні МЗС Китаю не згадувалася. Однак українські прапори та плакати, встановлені посольствами Канади, Франції, Німеччини та інших урядів, є єдиними публічними демонстраціями серед більшості іноземних представництв, крім туристичної реклами, пише Associated Press.

Так, на двометровому плакаті біля вхідних воріт посольства Фінляндії зображено прапори Фінляндії та України з написом #WeStandWithUkraine. Такий самий білборд вивісило посольство Швеції.

Крім того, деякі посольства підняли 17 травня веселкові прапори до Тижня різноманітності та Міжнародного дня боротьби з гомофобією та трансфобією. Керівна Комуністична партія Китаю вважає такі питання політично чутливими.

На прохання прокоментувати ноту речник МЗС Китаю Ван Веньбінь повторив, що посольства зобов’язані «поважати китайські закони та правила».

«Китай закликає посольства всіх країн та представництва міжнародних організацій у Китаї виконувати свої зобов’язані відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини та інших відповідних міжнародних угод», — сказав він.

Позиція Китаю

Китай офіційно дотримується нейтралітету в російсько-українській війні, але де-факто — підтримує росію та продовжує з нею партнерство.

26 квітня лідер Китаю Сі Цзіньпін уперше з початку повномасштабного вторгнення поговорив телефоном із Володимиром Зеленським. Розмову ініціювала українська сторона. Їй передували неодноразові заклики Києва про особисту розмову глав країн. А також — скандал із китайським послом, який поставив під сумнів суверенітет країн колишнього СРСР і приналежність Криму Україні.

Зеленський у розмові наголосив, що Україна має відновити суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включно з нині окупованим Кримом. Більше про те, що сказали лідери України та Китаю під час діалогу, читайте тут.

За результатами розмови Зеленський призначив нового посла України в Китаї. Ним став колишній міністр із питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін. А ось Китай призначив нового представника в Україні та «суміжних державах». Ним став Лі Хуей — спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії та колишній посол країни в росії.

17 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся зі спеціальним представником уряду Китаю Лі Хуеєм під час його візиту до України.

Кулеба детально поінформував спецпредставника Китаю щодо принципів відновлення стійкого та справедливого миру на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Він наголосив, що Україна «не сприймає жодних пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту».