Уряд планує витратити 2 млрд грн на енергоефективність у 2020 році

Кабінет міністрів України планує витратити 2 мільярди гривень на програми енергоефективності.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України у презентації, присвяченій представленню проєкту бюджету на 2020 рік.

Зазначається, що 1,6 мільярда гривень уряд планує витратити на діяльність Фонду енергоефективності. Ще 400 мільйонів гривень передбачено на фінансування «теплих кредитів».

Крім цього уряд планує витратити 1,9 мільярда гривень на реструктуризацію вугільної галузі і ще близько 700 мільйонів гривень на закриття неперспективних державних шахт.

12 червня повідомлялось, що уряд видав понад 75% всіх запланованих на 2019 рік «теплих» кредитів.

Зазначимо, що система «теплих» кредитів передбачає державне відшкодування ОСББ 40-70% суми кредиту, який береться на утеплення будинку. Крім цього, участь в утепленні будинків беруть і місцеві органи влади, які так само можуть відшкодувати частину суми кредиту

15 вересня, у неділю, уряд вніс до Ради законопроєкт №2000 «Про державний бюджет на 2020 рік». Раніше під цим номером на сайті Ради зареєстрували законопроєкт «Про бюдлт».

У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати — 1,17 трильйона гривень, дефіцит бюджету — 2,09% від ВВП.

У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури — 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду — 172,6 мільярда.

У бюджеті передбачено 438,1 мільярда гривень на виплату державних боргів — це близько 40% бюджету. При цьому частка держави в економіці має зменшитися.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.