Уряд схвалив угоду про фінансування судового переслідування винних у збитті МН17
Кабінет міністрів України схвалив проект міжурядового меморандуму щодо фінансування судового переслідування винних у збитті літака Boeing 777 рейсу МН17 компанії «Малайзійські авіалінії» 17 липня 2014 року на Донеччині, унаслідок чого загинули 298 людей.
Цей меморандум про взаєморозуміння був схвалений урядами Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України.
Зазначається, що підписати цей документ з українського боку уповноважили посла України в Нідерландах Всеволода Ченцова.
24 травня 2018 року офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство
Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.
У жовтні 2018-го Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17.
17 вересня 2018 року Міноборони Росії заявило, що ракету, якою збили MH17, відправили в Україну ще в 1986 році і після цього до РФ її не повертали. Також РФ заявила, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака це підробка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми маємо знати правду», — мати загиблого в катастрофі МН-17
29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.
13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.