Уряд схвалив вихід України з угоди СНД про героїзм народів у Великій Вітчизняній війні
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону «Про вихід з Угоди про увічнення пам’яті про мужність і героїзм народів держав — учасниць Співдружності Незалежних Держав у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років».
Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Він заявив, що метою проєкту є проведення внутрішньодержавних процедур, необхідних для виходу з зазначеної Угоди, оскільки вона не відповідає національним інтересам України, враховуючи збройну агресію Росії.
Ще однією причиною виходу називають наявність суттєвих відмінностей в Комеморація ㅡ це спосіб, за допомогою якого зміцнюється та передається пам'ять про минуле. Цей термін вживають у контексті колективної пам'яті. До комеморативних практик відносять ритуали та церемонії, пам’ятники та меморіальні комплекси, спрямованих на репрезентацію певного історичного наративу, який є значущим для значної частини спільноти.комеморативних практиках та законодавствах України та інших країн-учасниць Угоди у питанні вшанування пам’яті учасників Другої світової війни.
Що це за угода?
«Угода про увічнення пам'яті про мужність і героїзм народів держав-учасниць співдружності незалежних держав у великій вітчизняній війні 1941-1945 років» була підписана у 2011 році та ратифікована Україною у 2013-му.
У ній йдеться, що ураховуючи, що народи держав-учасниць СНД внесли вирішальний внесок у досягнення перемоги над фашизмом, вони домовляються зберігати пам'ять про загиблих військовослужбовців та висвітлювати факти про подвиг народів.
Це не перша угода СНД, з якої вийшла Україна. Раніше також були: угода про фінансову розвідку, про стандартизацію озброєння, про податки тощо. Ще у 2019 році МЗС України оголосило про перегляд 236 договорів в межах СНД.