Кабінет міністрів припинив членство України у трьох міжнародних угодах, укладених в межах Співдружності незалежних держав.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 22 травня, передає «Укрінформ», посилаючись на текст урядового рішення.

Зокрема, Україна припинила членство в межах угод про запобігання подвійного оподаткування доходів та майна, про співробітництво з питань дотримання податкового законодавства і боротьби з порушеннями у цій сфері та з угоди про співробітництво держав-учасниць СНД у боротьбі з податковими злочинами.

Зазначається, що ці угоди вже втратили свою актуальність через те, що наразі Україна має чинні двосторонні угоди з кожною країною-членом СНД про уникнення подвійного оподаткування.

10 січня Україна вийшла з угоди СНД про виставково-ярмаркову діяльність, а 23 січня одразу з трьох угод СНД.

24 квітня 2019 року Україна припинила членство в межах угод СНД про збереження державних секретів та про створення статистичної бази СНД.

20 травня 2018 року повідомлялося, що Україна перегляне усі підписані у межах СНД міжнародні договори.

Раніше Порошенко заявив, що Україна відкличе представника з координаційних органів СНД.

Пізніше представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження вигідних для України угод щодо співробітництва з СНД.

Поділитись: