Україна проводить інвентаризацію 236 договорів, укладених в межах Співдружності незалежних держав та готується скасувати ті з них, які ніяк не впливають на український бізнес та громадян.

«Зараз проводиться інвентаризація договорів в межах СНД. Це велетенська кількість — 236, які потребують відповідної перевірки, щоб бути денонсованими», — повідомила спікерка Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко під час брифінгу 12 лютого.

За її словами, договори, що мають економічний характер, переглядатиме Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, решту — МЗС. Рішення про денонсацію договорів в уряді будуть ухвалювати лише щодо тих договорів, скасування яких не буде суперечити інтересам українських громадян та бізнесу.

10 січня Україна вийшла з угоди СНД про виставково-ярмаркову діяльність, а 23 січня одразу з трьох угод СНД. 30 січня в Україні втратив чинність договір СНД про умови постачання товарів між країнами співдружності.

20 травня 2018 року повідомлялося, що Україна перегляне усі підписані у межах СНД міжнародні договори.

«Україна не ратифікувала статут СНД і так і не стала, і не збиралася ставати повноцінною учасницею СНД. Тепер ми уважно переглянемо всі міжнародні договори, укладені в рамках СНД, і вийдемо із тих, в яких знайдемо бодай найменшу невідповідність національним інтересам», — зазначив тоді президент України Петро Порошенко.

Раніше Порошенко заявив, що Україна відкличе представника з координаційних органів СНД.

Пізніше представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження вигідних для України угод щодо співробітництва з СНД.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Колгосп без прав»: чи вплине вихід із СНД на майбутнє України

Поділитись: