Уряд відкрив всі рішення Держгеокадастру
Всі рішення, які ухвалюватиме Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) публічно оприлюднюватимуть на сайті.
Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
«Всі знають, що є оборудки з землею через геокадастр. Тому ми відкриваємо дані геокадастру. Ви зможете побачити всі зміни які відбувається онлайн. Будь ласка, слідкуйте за змінами, особливо у вас в громаді або місті», — повідолмив Милованов.
Рішення Держгеокадастру відтепер публікуватимуть на його сайті у розділі «Оприлюднення наказів щодо розпорядження землями». Зокрема, там оприлюднюватиметься інформація про дату, номер, тематику рішень, категорію осіб, які звернулись за цим рішенням, статус розгляду заяви, інформцію рпо земельну ділянку, щодо якої ухвалили рішення тощо.
«Оновлення інформації відбувається автоматично, оскільки функціонал синхронізований з даними системи електронного документообігу Держгеокадастру», — додав Милованов.
Раніше уряд звільнив керівництво Держгеокадастру через підозри у корупційних порушеннях.
За словами прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.
Напередодні у Раді зареєстрували законопроєкт про земельну реформу, який розробили в уряді, а також ще 2 законопроєкти від народних депутатів.
25 вересня Кабмін затвердив законопроєкт про ринок землі. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що цей законопроєкт є лише першим з низки актів, направлених на створення ринку землі в Україні.
За словами міністерки фінансів Оксани Маркарової, за допомогою програми уряду зі здешевлення кредитів на купівлю землі, ставки на ці кредити знизять нижче 5% річних. На цю програму у 2020 році передбачили 4,4 мільярда гривень.
19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.
Раніше в уряді повідомили, що дозволять іноземним компаніям продавати та купувати земельні паї. Водночас для цього цим компаніям треба створити юридичну особу в Україні.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення.
Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський виступив за скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.
Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.
Нагадаємо, що Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі 20 грудня 2018 року. Це рішення підтримав 231 депутат. У Мінекономіки рекомендували президенту цей закон заветувати. Президент підписав закон 4 лютого 2019 року.
22 травня 2018 року стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.
19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.