В окупованому Криму водосховище, яке живить південно-східну частину півострова, почало різко мілішати

У Білогірському водосховищі в окупованому Криму почав різко знижуватися рівень води. Раніше окупаційна влада відновила там спуск води для потреб південно—східної частини півострова.

Про це повідомляють «Крим.Реалії».

Станом на початок травня рівень води опустився значно нижче за смугу прибою. Це сталося протягом минулих двох тижнів із початку спуску води з водосховища.

Активіст громадського руху «Вільний Крим» із Білогірського району Решад Меметов каже, що води спускають більше, ніж надходить у водосховище.

«…відповідно рівень води в ньому став помітно падати. І це тільки початок. Улітку цей процес відбуватиметься набагато швидше, а це означає, запаси корисного об'єму води можуть вичерпатися ще швидше, ніж торік», — заявив активіст.

Зазначається, що на річці Біюк-Карасу нижче греблі Білогірського водосховища окупаційна влада демонтувала земляну дамбу, споруджену торік підрозділами російських трубопровідних військ.

Повідомляють, що об'єм води в кримських водоймищах зараз значно менший, ніж станом на 1 травня 2020 року.

«До початку травня загальний сумарний об'єм води у водосховищах, розташованих в річищах річок, склав 85,801 млн кубічних метрів, що на 24,411 млн кубічних метрів більше, ніж місяць тому, але на 8,979 млн кубічних метрів менше, ніж станом на 1 травня 2020 року», — пише видання з посиланням на повідомлення «кримського Гідрометцентру».

Що треба знати про «водну блокаду» Криму?

Після незаконної анексії Криму Росією Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму в прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Із вересня 2020 року частині населення почали подавати воду суворо за годинами, а потім окупаційна влада анонсувала обмеження водопостачання в низці населених пунктів ще й на південному узбережжі півострова.

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада повністю відповідає за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.