Окупанти в Криму заявили, що судитимуться з трьома громадянами України за «причетність до організації водної блокади»

Так званий «голова» так званого «кримського парламенту» Володимир Константинов заявив, що проти трьох громадян України будуть подані позови — за «причетність до організації водної блокади» Криму.

Про це Константинов заявив російському державному інформагентству «РИА Новости».

За словами так званого «спікера кримського парламенту», йдеться про колишніх народних депутатів Андрія Сенченка й Рефата Чубарова, а також чинного депутата Мустафу Джемілєва (останній також був представником президента в АР Крим і Севастополі).

Константинов також заявив, що згадані громадяни України «неодноразово, зокрема й у ЗМІ, заявляли про свою причетність до організації водної блокади, яка повинна кваліфікуватися не інакше як спроба геноциду й фізичного знищення людей».

Це не перша заява з боку російських окупантів у Криму щодо намірів позиватися проти України через водну блокаду півострова. За кілька днів до Константинова з аналогічною заявою виступив так званий «перший заступник голови державної ради Криму» Єфім Фукс.

За словами Фукса, нібито позовні документи мають бути готові до кінця квітня. Попередню вартість «збитків» від водної блокади окупаційна адміністрація оцінила в 1,5 трлн рублів і не виключила, що сума може зрости до 10 трлн рублів.

Тоді ж Константинов згадував, що позови проти України розглядатимуть російські суди, починаючи з «кримських», і пригрозив «арештовувати все, що буде проходити, пролітати, проїжджати повз Крим, повз Російську Федерацію».

Що треба знати про «водну блокаду» Криму?

Після незаконної анексії Криму Росією Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму в прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Із вересня 2020 року частині населення почали подавати воду строго за годинами, а потім окупаційна влада анонсувала обмеження подачі води в низці населених пунктів ще й на південному узбережжі півострова.

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада повністю відповідає за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України в Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.