В Україні за добу виявили рекордну кількість хворих із COVID-19 — понад 9500 випадків. А майже 200 людей померли

В Україні за минулу добу, 3 листопада, коронавірусне захворювання підтвердили у 9 524 людей — це найбільше з початку пандемії. Також відомо, що вчора 7 536 пацієнтів одужали, а 199 — померли від ускладнень.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За весь час епідемії COVID-19 в Україні виявили 420 617 випадків інфікування. З них 176 404 людей одужали, а 7 731 — померли від ускладнень. Понад 244 тисячі людей продовжують лікуватися.

Найбільше хворих за добу виявили у Києві (856), Харківській (850), Донецькій (636 випадків), Одеській (547 випадків) та Хмельницькій (511 випадків) областях. А найменше у Кіровоградській — 53 випадки. В інших регіонах за добу понад 100 нових хворих.

Лабораторії за добу здійснили 42 278 досліджень методом Полімеразна ланцюгова реакція. Показує наявність ДНК чи РНК вірусу, може виявити захворювання у перші дніПЛР та 30 164 тести методом Тести на антитіла до коронавірусуІФА. Від початку пандемії здійснили 3 386 489 ПЛР-тестів. Для порівняння, у Словаччині за день протестували 2,5 мільйона жителів.

Знову рекорд?

Так, у нас, як майже у всьому світі, епідемія почала набирати обертів восени. Щотижня в Україні повідомляють про рекорди нових хворих чи померлих від COVID-19, найближчим часом ця тенденція не зміниться. Останні місяці щодоби у нас офіційно фіксують щонайменше 6 тисяч випадків. Київська школа економіки прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих. Натомість мобільні морги поки не планують розгортати, у МОЗ сподіваються на свідомість українців.

А поки в Україні діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Про поділ, який діє з 2 листопада, читайте тут.

Як уберегтися?

По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску (вона має прикривати ніс і рот, а не висіти на підборідді), не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували.