У МОЗ поки не планують розгортати мобільні морги. Сподіваються на свідомість українців та дотримання обмежень

Міністерство охорони здоров'я поки не планує розгортати мобільні морги для померлих через ускладнення COVID—19. У відомстві сподіваються на свідомість українців, які дотримуватимуться обмежень.

Про це на брифінгу 3 листопада заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він сказав, що міністерство навіть не розглядало можливість відкриття додаткових моргів.

«Ми дуже віримо, що українці почнуть дотримуватися всіх правил, рекомендацій МОЗ і ми не перейдемо той рубіж під назвою: кількість померлих така, що наші морги не справляються і ми вимушені думати про розгортання мобільних моргів», — пояснив Степанов.

Який зараз алгоритм поховання померлих від COVID-19?

У рекомендаціях до поховання МОЗ вказує, що інфікуватися після контакту з тілом людини, у якої був COVID-19, малоймовірно.

Водночас рекомендують мінімально контактувати з тілом померлої людини, під час такого контакту обов'язково бути у засобах захисту: мінімальний набір — рукавички та маска.

Померлого якнайшвидше мають доправити до моргу, накривши його тканиною. Перед похованням тіло потрібно дезінфікувати, за надмірного утворення рідини тіло можуть покласти у герметичний пакет-мішок.

Родичі та близькі, які бажають попрощатися з померлим, допускаються до тіла лише після дезінфекції. Вони також не можуть торкатися відкритих ділянок тіла чи цілувати померлого.

Поховання/кремація здійснюється у щільно закритій труні. У приміщення для ритуальних обрядів допускаються люди з розрахунку 1 особа на 5 м² з дотриманням дистанції в 1,5 метри. Вони мають бути у захисних масках.

Яка в Україні ситуація з COVID?

Восени епідемія почала набирати обертів. Останні місяці щодоби у нас офіційно фіксують 6-8 тисяч випадків на добу. За 2 листопада коронавірусне захворювання підтвердили у рекордної кількості людей — 8 899. Київська школа економіки прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих.

А поки в Україні діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Про поділ, який діє з 2 листопада, читайте тут.