В Україні набув чинності закон про підпорядкування релігійних громад

В Україні набув чинності закон №2673—VIII про порядок зміни підпорядкування релігійним громадам шляхом затвердження змін до статуту. Відтепер проголосувати за перехід має дві третини вірян.

Законопроект передбачає механізми переходу релігійних громад до інших парафій.

Раніше ухвалений законопроект доопрацював комітет з питань культури та духовності. Відтепер рішення про перехід затверджують на загальних зборах громади, якщо за нього проголосувало дві третини, а не половина, як пропонували у першому варіанті документа.

Автор законопроекту Віктор Єленський у коментарі Громадському запевнив, що «це найбільш чіткий механізм, який може запропонувати держава».

Раніше представниця президента повідомила, що станом на 15 січня до Православної церкви України вже перейшли близько 70 парафій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату виступила проти створення ПЦУ та продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

9 січня томос підписали усі члени Синоду Вселенського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зима минула» для розділення: промова Вселенського патріарха під час вручення томосу Україні

«ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Усюди в місті наші»: як Україні в Стамбулі вручали томос про автокефалію

Томос про надання автокефалії Православній церкві України Вселенський патріарх підписав 5 січня. У цьому документі надання грамоти про незалежність обґрунтовано тим, що про самоврядування з початку здобуття Україною незалежності просили й церковні діячі, й українські чиновники. Томос також зафіксував юрисдикцію Православної церкви України — вона обмежується територією держави, тому ПЦУ не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами України. Парафії ПЦУ відтепер підпорядковуються Вселенському патріархату.

У тексті документа також визначено, що томос дається на збереження предстоятелю Православної церкви України Епіфанію і президенту України Петру Порошенку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я