Рада посилила відповідальність за нетверезе водіння: повторний штраф сягатиме 51 тисячу грн
Депутати Верховної Ради України схвалили зміни до закону про керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. Відтепер сп'янілим водіям загрожує від 17 до 34 тисяч гривень штрафу та позбавлення прав на термін до 3 років; а штраф за повторне правопорушення сягатиме 51 тисячу гривень.
За зміни до закону проголосували 239 депутатів.
Крім цього, відтепер керування у стані сп’яніння юридично буде вважатися кримінальним проступком зі спрощеним досудовим розслідуванням.
«Ураховуючи, що в Україні смертність унаслідок дорожньо-транспортних пригод одна із найбільших у Європі та постійно зростає, пропонується посилити відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння шляхом переведення її в кримінальну площину», — зазначено у пояснювальній записці.
Водночас заступник глави МВС Вадим Троян наголосив: «Цей закон розвантажить слідчих поліції та дозволить їм зосередитися на розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів. До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо».
Нові штрафи почнуть діяти з 2020 року.
Досі водіння у нетверезому стані каралося штрафом у 10200 гривень та позбавленням прав на 1 рік. За повторне порушення зловмиснику загрожував штраф у 40200 гривень і позбавленням прав на 10 років.
Раніше в ООН заявили, що у світі щороку в ДТП гинуть 1,25 млн людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Світлофори не винні:чи потрібен жовтий
За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стаються через перевищення швидкості.
У липні Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який пропонує запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на 8-10 років у випадку, якщо водій у нетверезому стані спричинив смертельну ДТП.
У листопаді 2017 року МВС України пропонувало посилити кримінальну відповідальність для водіїв транспортних засобів, які скоїли ДТП у нетверезому стані, внаслідок чого були травмовані або загинули люди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Смертельні дороги: як боротися з ДТП в Україні?
/Лев Коротаєвський