Верховний суд розблокував проведення великої приватизації
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду задовольнив скаргу Фонду державного майна на рішення судів попередніх інстанцій та розблокував процес призначення інвестиційних радників для проведення приватизації 6 великих державних компаній.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відповідне рішення Верховного суду від 26 червня, опубліковане у судовому реєстрі.
Так, судді Верховного суду зазначили, що суди попередніх інстанцій надали неправильну правову оцінку підставам, через які заблокували призначення інвестиційних радників для великої приватизації. Саме призначення інвестиційних радників є невід'ємною складовою процесу великої приватизації.
Таким чином, Верховний суд скасував запобіжний захід та дозволив призначати інвестиційних радників, а отже — продовжувати процес приватизації 6 державних компаній. Зокрема, мова йде про Одеський припортовий завод, вугільну компанію «Краснолиманська», Президент-готель, Ідар, Електроважмаш та Об'єднану гірничо-хімічну компанію.
Приватизацію компаній заблокувала компанія «Гранд Торнтон», яка оскаржувала процес призначення інвестиційних радників. Зазначимо, що роль інвестиційного радника полягає у підготовці великого державного підприємства до продажу, зокрема проведення всіх необхідних для цього бюрократичних процедур.
Раніше повідомлялося, що план з приватизації на 2019 рік за пів року виконали на 1,6%.
3 липня президент України Володимир Зеленський анонсував проведення великої приватизації у 2019 році.
21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.
Зазначимо, що напередодні стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.
Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.
Зазначимо, що наразі велика приватизація в Україні заблокована: через суди низка компанія намагається оскаржити конкурси на обрання інвестиційного радника приватизації великих держпідприємств. Інвестиційний радник має підготувати державне підприємство до продажу потенційному інвестору.