План з приватизації за півроку виконали на 1,6% — Мінфін
Держава січень—червень отримала від приватизації державного майна та підприємств 1,6% від затвердженого на 2019 рік плану з приватизації.
Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України.
Загалом до бюджету надійшло близько 300 мільйонів гривень. Це кошти переважно від малої приватизації — продажу невеликих державних та комунальних закладів черех систему «Prozorro.Продажі». Водночас жодне з державних підприємств так званої великої приватизації так і не продали.
«В рамках управління ліквідністю було ухвалено рішення про заміщення надходжень від приватизації внутрішніми запозиченнями в першій половині року», — повідомили у Мінфіні.
Зокрема, Мінфін позичив за січень-червень близько 241,7 мільярда гривень. Це на 30,7 мільярда гривень більше, ніж держава віддала за обслуговування та виплату боргу за цей період.
3 липня президент України Володимир Зеленський анонсував проведення великої приватизації у 2019 році.
21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.
Зазначимо, що напередодні стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.
Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.
Зазначимо, що наразі велика приватизація в Україні заблокована: через суди низка компанія намагається оскаржити конкурси на обрання інвестиційного радника приватизації великих держпідприємств. Інвестиційний радник має підготувати державне підприємство до продажу потенційному інвестору.
- Поділитися: