Голова Фонду державного майна України Віталій Трубаров звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням допомогти розблокувати велику приватизацію, яка наразі не відбувається через судову тяганину.

Відповідну заяву Трубаров опублікував у Facebook.

«Фонд звертається до Президента України з проханням допомогти розблокувати процес великої приватизації, який вже рік заблокований сумнівними судовими справами», — повідомив Трубаров.

Він зазначив, що без підтримки президента продовжити процес приватизації буде неможливо. Адже наразі у судах повністю заблоковані процеси приватизації низки великих державних компаній, таких як Одеський припортовий завод, Вугільну компанію Краснолиманська, Завод Електроважмаш, Індар, Об’єднану гірничо-хімічну компанію, Президент Готель.

«Ми дійшли до того, що менеджмент Президент Готелю в суді вирішує, чи має право держава як власник продавати своє майно», — додав Трубаров.

Зазначимо, що під час зустрічі з українським бізнесом 20 червня Зеленський анонсував масштабну приватизацію.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.

Зазначимо, що наразі велика приватизація в Україні заблокована: через суди низка компанія намагається оскаржити конкурси на обрання інвестиційного радника приватизації великих держпідприємств. Інвестиційний радник має підготувати державне підприємство до продажу потенційному інвестору.

Поділитись: