Волкер запевняє, що просив українську владу не втручатися у внутрішню політику США — СNN
Колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер дав свідчення у Конгресі у справі про ймовірний тиск президента Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського. Він заявив, що просив українське керівництво не втручатись у внутрішню політику США.
Про це повідомляє CNN із посиланням на два джерела, ознайомлені зі свідченнями.
Волкер також сказав, що в українського уряду виникало багато питань до нього щодо затримки військової допомоги, а він не міг пояснити, чому це відбувається.
Крім того, під час свідчень Волкер висловив занепокоєння щодо використання колишнього генпрокурора Юрія Луценка як джерела інформації. За його словами, Луценко не заслуговує на довіру.
«Свідчення Курта Волкера за закритими дверима, схоже, підтверджують дані зі скарги інформатора про те, що Волкер та інший американський дипломат «надавали поради українському керівництву щодо того, як «орієнтуватися» на вимоги, які висував Трамп» — пише видання.
Водночас республіканці заявили, що свідчення Волкера не дають жодних доказів на користь вимог демократів про імпічмент.
Нагадаємо, Курт Волкер подав у відставку після двох років роботи на посаді спеціального представника Держдепартаменту США з питань України. Головною причиною звільнення є згадка про нього у скарзі інформатора, який пролив світло на телефонну розмову між Трампом і Зеленським.
Зараз у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.
- На початку вересня інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, згідно з якою Трамп нібито вимагав продовжити розслідування у справі української газодобувної компанії Burisma, де працював син колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Останній є одним з головних суперників Трампа на майбутніх президентських виборах.
- У зв'язку з цим у Конгресі США почали «масштабне розслідування» щодо можливих спроб президента Дональда Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані чинити тиск на українську владу, аби та сприяла переобранню Трампа на президентських виборах у 2020 році.
- Сам Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
- 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу.
- Після цього Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною» і займеться справою Байдена.
- 26 вересня комітет з питань розвідки оприлюднив скаргу інформатора щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського, аби той «дав хід» справі проти Джо Байдена, основного конкурента Трампа на виборах. Зокрема у ній ідеться, що Трамп скасував візит віцепрезидента Пенса в Україну для тиску на Зеленського. Трамп назвав скаргу фальшивкою.