114 людей виїхали з Чечні через переслідування за нетрадиційну орієнтацію — правозахисники
Міжнародний правозахисний рух «Российская ЛГБТ—сеть» заостанній рік допомігвиїхати зЧеченської республіки 114людям, яких переслідувала місцева влада занетрадиційну орієнтацію.
Міжнародний правозахисний рух «Российская ЛГБТ-сеть» за останній рік допоміг виїхати з Чеченської республіки 114 людям, яких переслідувала місцева влада за нетрадиційну орієнтацію.
Про це зазначив голова «Российской ЛГБТ-сети» Ігор Кочетков, повідомляє «Новая газета».
Він розповів, що 41 людину з тих, кому допомогли виїхати, незаконно утримували та піддавали тортурам у Чечні. Ще 30 людей, яким вдалося виїхати, — члени сімей цих потерпілих, яким загрожувала небезпека.
До 14 людей додому приходила поліція. Правоохоронці пропонували співпрацю або погрожували представникам секс-меншин.
Ще семеро людей звернулися на гарячу лінію «Российской ЛГБТ-сети», коли поліція затримувала їх знайомих, які могли під тиском розголосити інформацію про них.
За інформацією правозахисного руху, ще сімом представникам ЛГБТ-спільноти надходили погрози від їніх родичів. Трьох людей родичам вдалося викрасти, в організації заявили, що один з них уже мертвий.
За даними правозахисників, ше п’ятеро людей звернули за допомогою до організації, однак з різних причин невдовзі відмовилися від допомоги, одного з них пізніше знайшли мертвим.
«Российская ЛГБТ-сеть» — російський міжрегіональний громадський рух, який займається захистом прав та соціальною адаптацією сексуальних та гендерних меншин.
Раніше гей з Омська розповів про катування у Чечні.
Як відомо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило матеріал про затримання в Чечні більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.
У коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, улаштованих силовиками, убили близько 30 людей.
Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до цього перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Райдужні» перспективи: ситуація з правами ЛГБТ у світі