З ГПУ планують звільнити прокурорів та слідчих у справах Майдану — адвокатка
Наступного тижня з Генеральної прокуратури планують звільнити прокурорів та слідчих, які займалися справами Майдану.
Про це 20 грудня повідомила адвокатка у справах Майдану Євгенія Закревська.
«Вчора дізналась, що в ГПУ не збираються чекати підписання закону 2116, який дозволить перевести слідчих і прокурорів по Майдану з ГПУ в ДБР. За моєю інформацією, на понеділок керівник департаменту кадрової служби Тарас Дунас готує накази на звільнення слідчих і прокурорів, які після звільнення вже не зможуть потрапити в ДБР і продовжити (поновити) розслідування справ Майдану», — написала Закревська.
Цю інформацію у коментарі hromadske підтвердило ще одне джерело в Генпрокуратурі.
Також hromadske звернулось за коментарями до начальника Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках Віктора Мисяка.
«У мене в департаменті не пройшли атестацію п’ять прокурорів. Не пройшли 3 етап атестації. Коли їх будуть звільняти я не знаю», — сказав Мисяк.
На уточнювальне питання журналістки hromadske чи планують 23 грудня звільнення прокурорів та слідчих у справах Майдану, про яке написала Закревська, Віктор Мисяк відповів: «Я чув про це із розмов. Це не мій напрямок роботи, до кадрових питань я не маю стосунку».
Нагадаємо, 3 грудня Рада остаточно ухвалила закон про перезапуск ДБР та розблокувала розслідування справ Майдану.
Окремо депутати проголосували за поправку №318 до законопроєкту про ДБР, яка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. За неї проголосували 334 депутати.
Саме через вимогу ухвалити цю поправку 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила голодування.
Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.
Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).