«За мінімальну зарплату можна купити шматок сиру і хліба» — журналіст розповів про життя у Венесуелі
Мешканець столиці Венесуели Каракаса, журналіст Іван Ернесто Рейєс розповів в ефірі програми «Нині вже» на Громадському про те, як живе більшість населення країни.
За словами Рейєса, на кожному розі можна побачити людей, які порпаються в смітті у пошуках їжі.
«Особиста безпека не гарантована. Якщо ти йдеш по вулиці з камерою чи смартфоном, їх можуть спробувати відібрати, навіть поліція. У Каракасі ви заледве побачите людей, які виходять на вулицю після шостої вечора. Вони не хочуть лишатися вночі на вулиці, адже бояться за власну безпеку. Я знаю лише кілька місць, де можна знайти людей між шостою і десятою вечора. А після цього часу Каракас стає містом привидом», — розповів він.
Журналіст наголосив, що за мінімальну зарплату, встановлену державою, можна купити шматок сиру і буханку хліба.
«Уряд дає людям пакунок харчів у середньому раз на 20 днів. Є багато людей, які залежні від цієї допомоги. Чимало венесуельців виживають, харчуючись на вулиці. Харчуються вони один раз на день, а якщо вони мають родини, дітей, то вони мають ділити цю їжу. Наприклад, годувати дитину двічі на день, а самому їсти один раз, або не їсти взагалі», — сказав Рейєс.
Він зазначив, що сподівається на зміни, але водночас вважає, що багато людей змирилися з цієї ситуацію, бо вони як стояли в чергах за їжею чотири роки тому, так і продовжують це робити.
«Є люди, які говорять: так, я мушу прокидатися о 4-й ранку, аби встигнути купити їжу. Вони звикли до цього, як і до того, що в країні мало готівки. Ми намагаємося не звикати до такої ситуації, бо знаємо, що це не нормально», — резюмував венесуелець.
Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі
Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.
Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.