У поліції стверджують, що затримані активісти намагалися захопити Подільський райвідділок

Поліція порушила кримінальну справу проти затриманих членів націоналістичних організацій за підозрою у спробі захопити будівлю Подільського райвідділку поліції Києва.

Про це у коментарі Громадському повідомив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

За його словами, затримані правоохоронцями учасники акції «Хто замовив Катю Гандзюк?», за оцінками поліції, намагалися «взяти штурмом» райвідділок, а також застосували всередині будівлі сльозогінний газ.

Шевченко підкреслив, що до підозрюваних застосували «заходи поліцейського примусу». Він додав, що поліція вилучила в них травматичну зброю, ножі, газові балончики.

«Будь-яка особа, яка хоче проводити мирну акцію, я підкреслюю — мирну, мусить на неї приходити без предметів, які можуть бути використані як зброя», — пояснив речник МВС причини затримання учасників акції.

На думку Шевченка, підозрювані хотіли влаштувати провокацію.

«Навіщо травматична зброя на мирному протесті, навіщо зброя на мирному протесті? Поліція буде жорстко в межах закону реагувати, особливо зараз, під час передвиборчої кампанії, на будь-які провокативні акції», — наголосив він.

Речник МВС уточнив, що поліція порушила кримінальну справу за підозрою у спробі захоплення державної будівлі, а також за статтями «Хуліганство» та «Нанесення тілесних ушкоджень» працівникам поліції.

Шевченко підкреслив, що затримані особи не мають стосунку до мирної акції, яка проходила на Контрактовій площі.

«Учасників мирної акції «Хто замовив Катю Гандзюк?» поліція не затримувала, плакати не вилучала і жодним чином не перешкоджала. Затримана були група, яка прикривала свої обличчя шарфами і при перевірці якої були виявлені газовий балончик і ніж. С14 цинічно маніпулюють, говорячи, що затримали учасників акції «Хто замовив Катю Гандзюк?». Жодного відео і жодного фото немає, де би поліція хоча б торкалася плакату. Ці дві події — затримання цих підозрілих осіб і проведення акції «Хто замовив Катю Гандзюк?», вони навіть розведені по місцю і часу», — сказав він.

Речник МВС розповів, що внаслідок інциденту постраждали троє працівників поліції. Очільник Нацполіції Сергій Князєв розповів, що троє поліцейських з хімічними опіками очей перебувають у лікарні.

За даними Князєва, спочатку поліція затримала 15 учасників акції, а згодом ще 40 осіб, які намагалися їх «визволити».

Як повідомила кореспондентка Громадського, 9 лютого поліція затримала членів націоналістичних організацій С14, «Невідомий патріот» та «Традиції і порядок».

В мережі опублікували відео сутички з Подільського райвідділку.

Нагадаємо, 9 лютого перед зустріччю кандидатки в президенти Юлії Тимошенко з виборцями правохоронці затримали людей з акції «Хто замовив Катю Гандзюк?».

У поліції повідомили, що на Контрактовій площі затримали «організовану групу молодиків із закритим обличчям».

Водночас учасники акції стверджують, що поліція застосувала силу під час затримання, забрала їхні речі та відмовилася віддавати. Через це затримані почали «протестувати», після чого, за словами активістів, поліція застосувала сльозогінний газ та побила їх.

Держбюро розслідувань порушило кримінальну справу через можливе перевищення влади працівниками поліції.

Увечері 9 лютого активісти поїхали до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та «обстріляли» його салютами, протестуючи проти дій поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Нагадаємо, 4 лютого активісти вимагали від президента Петра Порошенка звільнити з посад членів його політичної партії, які можуть бути причетні до вбивства Гандзюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Херсонської ОДА відповів на звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк