Зеленський готовий до «нормандської зустрічі» і по відеоконференції — віцепрем’єр
Перший заступник глави делегації України у Тристоронній контактній групі, віцепрем'єр Олексій Резніков вважає, що президент Володимир Зеленський готовий до нової зустрічі у «нормандському форматі».
Про це він заявив в етері телеканалу «Україна 24», передає «Інтерфакс-Україна».
«Мені здається, що це було б можливим навіть у режимі відеоконференції. Була б на це, так би мовити, політична воля всіх чотирьох лідерів. Я вам точно можу сказати, що президент України готовий до цієї зустрічі та цієї розмови», — сказав він.
Водночас Резніков уточнив, що зараз на всіх рівнях «відбуваються обговорення та інвентаризація», чи виконали всі сторони ті домовленості, які були досягнуті у Парижі 9 грудня.
Резніков зазначив, що особисто пропонував керівнику російської делегації у ТКГ Борису Гризлову провести цю інвентаризацію: «Наприклад, давайте подивимося, чи є на сьогодні доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста в місця утримання осіб. На жаль, Російська Федерація не забезпечила виконання цієї домовленості, хоча їхній лідер, президент Володимир Путін, був і підтвердив, що вони готові цього досягати».
Резніков нагадав, що не домовилися також про початок робіт у двох місцях на лінії зіткнення на Донбасі, де мають відкритися КПВВ, які мають гуманітарне значення.
«До речі, Україна зі свого боку в Золотому зробила все необхідне. Поки що якісь ремонтні роботи з тієї сторони не почалися, хоча ми дали їм всі гарантії безпеки», — додав він.
9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Лідери погодились зустрітися знову через 4 місяці, тобто у квітні 2020-го.
Зі всього, про що домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.
29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.
У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.