Зеленський планує знизити «зелені» тарифи: з компаніями, які уклали угоди на їхнє отримання спілкуватимуться
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.
Про це Зеленський повідомив під час прес-марафону 10 жовтня.
«Дійсно, немає ніде в Європі (таких високих «зелених тарифів» — ред.). У нас найвищі. Є контракти з багатьма компаніями. Ми підписали контракти, а тепер кажемо: «Давайте змінювати тарифи». Тому я думаю, що там проблема буде вирішена завдяки спілкуванню з компаніями, які вже мають контракт», — повідомив президент.
Зазначимо, що зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Однак розмір цих тарифів наразі в Україні є найвищим у Європі. Це призвело до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.
Раніше у Раді скасували зелені тарифи для домашніх сонячних електростанцій.
Зазначимо, що закон, яким депутати заборонили нараховувати власникам домашніх СЕС, панелі яких встановлені на землі, парламент ухвалив 26 квітня. 20 травня документ підписав президент Порошенко, тому він набув чинності.
Раніше повідомлялось, що ці зміни будуть стосуватися не лише нових СЕС, але й тих, що вже введені в експлуатацію, адже «зелений» тариф їм перестануть призначати з наступного кварталу.
Відповідну поправку внесли після листа Міністерства енергетики України до Кабміну, у якому пропонувалось ухвалити відповідне рішення.
Зазначимо, що від початку року 1400 українських родин встановили домашні СЕС. Це у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року.
Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.
У Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки.