За перший квартал 2019 року кількість українських родин, які встановили домашні сонячні електростанції зросла у 2,5 раза проти аналогічного періоду 2018 року. Загалом домашні СЕС встановило майже 1400 родин.

Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності.

За підрахунками урядового агентства, наразі в 8850 українських сімей встановили домашні сонячні електростанції та мають змогу продавати надлишки виробленої електроенергії на енергоринок за «зеленим» тарифом.

Загальна потужність всіх домашніх сонячних електростанцій в Україні станом на 1 квітня 2019 року складає 190 мегаватів, а обсяг інвестицій у них — 180 мільйонів євро.

Найбільше домашніх СЕС встановили у Дніпропетровській області — 1072. Ще 904 — на Київщині. На Тернопільщині 808 українських родин встановили домашні СЕС, а місцева влада компенсувала їм 20% вартості обладнання.

«Найкраща динаміка спостерігається в тих регіонах, де місцева влада та обленерго сприяють розвитку даної галузі», — прокоментував Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

Раніше повідомлялося, що депутати відмовилися забороняти встановлювати домашні сонячні електростанції на землі. Водночас, за словами колишнього члена НКРЕКП Андрія Геруса, відповідну поправку до закону депутати все ж ухвалили.

«Це було зроблено законом 8449-д, правка номер 24, автор О.Домбровський (БПП). При чому правка ставилася на голосування двічі», — повідомив Герус.

Відповідну поправку внесли після листа Міністерства енергетики України до Кабміну, у якому пропонувалось ухвалити відповідне рішення.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

У Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки.

Поділитись: