Станом на кінець 2018 року близько 7,5 тисяч домогосподарств в Україні встановили сонячні електростанції. У 2014 році таких родин було 20.

Таким чином, кількість «домашніх» сонячних електростанцій в Україні зросла у близько 375 разів. При цьому, більшість таких електростанцій ввели в експлуатацію у 2018 році — 4,5 тисячі.

«Завдяки власній СЕС родина самостійно забезпечує потреби в електроенергії, заощаджує свій бюджет та ще й заробляє, реалізуючи надлишок енергії в мережу», — повідомив голова Державного агентства з питань енергоефективності Сергій Саврук в інтерв’ю Громадському.

Однією з причин того, що кількість домашніх електростанцій в Україні так стрімко зростає є те, що виробництво сонячних панелей у світі стає дешевшим. Також українців стимулює «зелений» тариф не сонячну енергетику, який дозволяє заробити на продажі електрики.

За словами Саврука, враховуючи темпи зростання популярності сонячних електростанцій, можна очікувати, що протягом 2019 року в Україні встановлять декілька тисяч нових домашніх сонячних електростанцій.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня 2019

Також повідомлялось, що ЄБРР схвалив 150 мільйонів євро кредиту на будівництво вітроелектростанції на Херсонщині.

Напередодні стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: