Зеленський хоче ліквідувати Окружний адмінсуд Києва. Вніс до Ради невідкладний законопроєкт
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва.
Про це передає пресслужба Офісу президента.
«Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону», — цитують слова Зеленського.
На сайті Верховної Ради законопроєкту поки немає.
Що цьому передувало?
У жовтні 2020 року в Офісі президента відреагували на петицію про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, яка набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. Тоді Володимир Зеленський доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя щодо майбутнього статусу ОАСК.
В ОП вказують, що відповідно до Конституції, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законопроєктом, який вносить президент до Верховної Ради після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Також раніше Зеленський зареєстрував пакет законопроєктів для реформування судової системи. Один із них мав скоротити повноваження Окружного адміністративного суду Києва.
В ОП зазначили, що Окружний адмінсуд Києва не зміг відновити довіру: там згадали про «плівки ОАСК» та корупцію із забитими грошима сейфами — ймовірно, ідеться про затримання брата глави ОАСК Павла Вовка. Його спіймали на хабарі, який він нібито мав передати Вовку, а під час обшуків у брата знайшли сейф із грошима.
Одіозність ОАСК та його очільника
Цей суд раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку», усунув із посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці.
Серед останніх резонансних рішень ОАСК — нібито скасування нової редакції українського правопису та скасування перейменування низки вулиць у Києві в межах декомунізації.
НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні й неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів.
За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, установивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створивши штучні перешкоди в їхній роботі.
Однак у березні Вищий антикорсуд відмовив у продовженні слідства у цій справі, тож прокуратура завершила досудове розслідування. Матеріали справи відкрили для ознайомлення підозрюваним.