ЗМІ: Ще в одній області Казахстану проводять «антитерористичну операцію»

Так звана антитерористична операція силовиків в Казахстані поширилася на Кизилординську область. За даними ЗМІ, унаслідок заворушень постраждали десятки людей.

Про це повідомляє казахський телеканал «Хабар 24» з посиланням на акима (главу) Кизилординського регіону Гульшару Абдикалікову.

В області оголосили «червоний» рівень небезпеки, посадовиця закликала людей не покидати домівки та дотримуватися правил режиму надзвичайної ситуації. Усіх, хто «порушуватиме громадський порядок», попереджають про відповідальність.

За даними телеканалу, усього внаслідок заворушень в області постраждали кілька адміністративних будівель, зокрема держадміністрації, філія партії Nur Otan та будівля суду.

ЗМІ також повідомляють, що постраждали 168 людей, 77 із них госпіталізували до лікарень.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Нагадаємо, 6 січня про проведення «антитерористичної операції» оголосили у місті Алмати. Комендатура, яку встановили після оголошення режиму надзвичайного стану по всьому Казахстану, заявила, що операцію проводять «із метою встановлення порядку».

До того протестувальники захопили будівлю акимату (держадміністрації) та летовища Алмати. Але вже наступного дня аеропорт Алмати очистили від протестувальників.

Журналісти та активісти з Алмати повідомили, що 6 січня на центральній площі міста, де перебували активісти та учасники акцій протестів, відкрили вогонь по людях.

Відомо про щонайменше двох загиблих. Журналіст Ануар Даніяров повідомив, що чоловік 18-20 років отримав вогнепальне поранення в легені та помер дорогою до лікарні.

Портал ORDA Kazakhstan повідомив, що під обстріл потрапила знімальна група телеканалу «Алмати»: загинув водій авто, а журналісту роздробило кілька пальців, його ушпиталили.

Що відбувається в Казахстані?

Люди вийшли на протести після того, як уряд запровадив з 1 січня 2022 року нову ціну на зріджений нафтовий газ: більшість транспорту в Мангістауській області заправляється цим паливом, але нинішній розмір мінімальної заробітної плати робить його фактично недоступним.

Протестувальники вимагали вдвічі знизити ціну, а область забезпечити постійним запасом газу — наразі стикаються зі збоями в його подаванні. Зрештою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив про зниження ціни на газ (а втім, лише в Мангістауській області). Окрім того, люди вимагали відставки уряду — цю вимогу виконали зранку 5 січня.

Менше з тим, протестувальників це не зупинило, і 5 січня акції тривали: люди вимагали відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки — оскільки він, на думку громадян, пішов із посади глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва. Заворушення у країні Токаєв пов'язує зі «змовниками, яких підтримують фінансово», та обіцяє жорстко реагувати.