Малюк: НАБУ необхідно очищуватися від впливу ворожих спецслужб

Голова Служби безпеки України Василь Малюк заявив, що Національному антикорупційному бюро необхідно очищуватися від впливу російських спецслужб на тлі останніх обшуків та затримань посадовців органу. 

Про це він сказав на зустрічі з представниками країн-членів G7, до якої також доєдналися генеральний прокурор Руслан Кравченко та очільник Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов. 

Він заявив, що пріоритетним завданням СБУ в умовах війни є боротьба з російськими агентами й недопущення впливу ворожих спецслужб на будь-які держоргани України. Водночас, за словами Малюка, СБУ діє в межах закону і в інтересах нацбезпеки. 

«В умовах повномасштабної війни наявність агентів рф в будь-якому державному органі є суцільно неприйнятною. Для нас немає винятків, ми будемо й надалі викорінювати ворожий вплив будь-де. НАБУ необхідно очищуватися від впливу ворожих спецслужб. І ми будемо надалі займатись цим разом з керівництвом Бюро, активно допомагаючи їм в цьому», — зазначив він. 

Також очільник СБУ додав, що Служба та Офіс генпрокурора зібрали «ґрунтовну доказову базу по усіх підозрюваних співробітниках НАБУ». Він наголошує, що всі слідчі дії відповідали вимогам чинного законодавства, а суд — підтвердив законність отриманих доказів і обґрунтованість підозр. 

Як зазначили в СБУ, представники країн G7 «отримали вичерпні відповіді» на свої запитання щодо роботи правоохоронних органів України та, зокрема, нещодавньої спецоперації щодо НАБУ.

Що відбувається в НАБУ?

22 липня Верховна Рада підтримала поправки до законопроєкту № 12414, який фактично підпорядковує НАБУ та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора та обмежує незалежність цих органів.

Перед цим, 21 липня, у працівників НАБУ та САП відбувалися обшуки — станом на ранок повідомлялося про щонайменше 70 обшуків.

СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.

Посадовця закритого підрозділу НАБУ «Д-2» Віктора Гусарова, якого запідозрили в шпигунстві на користь ФСБ рф, та одного з керівників детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова, якому закидають ведення незаконного бізнесу у рф, вже відправили під варту.

Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.