Віцепрем’єр з євроінтеграції відреагував на рішення Ради щодо НАБУ і САП. Він уже поговорив з єврокомісаркою

Новопризначений віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас Качка звʼязався з ЄС на тлі голосування Верховної Ради за законопроєкт №12414 щодо НАБУ і САП.
Про це він написав у своїх соцмережах.
«Україна відповідально ставиться до зміцнення верховенства права і відноситься з усією серйозністю до забезпечення ефективної антикорупційної політики, а також до виконання міжнародних зобовʼязань. Щодо цього не може бути жодних компромісів», — заявив Качка.
За словами віцепремʼєра, аргументи «за» та «проти» рішень, ухвалених сьогодні у Верховній Раді, є «чітко артикульованими». На тлі цього в уряді готові працювати з «усіма» — партнерами, громадянським суспільством та експертами.
«Досягнення цілей реформ у сфері верховенства права й антикорупції неможливе без довіри всередині системи антикорупційних органів. Роль генерального прокурора є особливо важливою в цьому. Єдність і спільна робота всіх антикорупційних органів є запорукою успіху», — додав Качка.
Водночас він запевнив, що всі зобов’язання в межах переговорів про вступ до ЄС є чинними й будуть виконані повною мірою.
Качка вже обговорив це під час онлайн зустріч з єврокомісаркою з питань розширення ЄС Мартою Кос. Він зазначив, що голосування парламенту не має на меті загрожувати інституційній незалежності НАБУ чи САП — «усі основні функції залишаються незмінними».
Також віцепремʼєр буде координуватися з послами країн G7 та інших держав-членів ЄС.
Що передувало?
Верховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт №12414 передбачає зміни до КПК щодо особливостей досудового розслідування справ, пов’язаних зі зникненням людини безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.
За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
Цей законопроєкт, серед іншого, передбачає таке:
- генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору;
- має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і в разі їхнього невиконання змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам;
- може закрити розслідування на вимогу сторони захисту;
- сам вирішує спори про підслідність;
- самостійно підписує підозри топпосадовцям;
- керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.
Перед цим, 21 липня, у працівників НАБУ та САП відбувалися обшуки — станом на ранок повідомлялося про щонайменше 70 обшуків.
СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.
Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.
- Поділитися: