Зеленський анонсував підписання безпекової угоди з Японією

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 13 червня, проведе зустріч із прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою. Країни укладуть двосторонню безпекову угоду.

Про це повідомив глава української держави.

Він також нагадав, що зустрінеться і з американським колегою Джо Байденом для підписання схожої угоди. Зеленський назвав документ зі Сполученими Штатами «безпрецедентним».

Президент зауважив, що рік тому на саміті НАТО у Вільнюсі «Велика сімка» ухвалила Декларацію про підтримку України. 

«Сьогодні в межах цієї Декларації ми підписуємо дві останні безпекові угоди із членами “сімки”. Український народ, наші воїни бачать, що G7 назавжди з Україною. Я вдячний нашим партнерам за віру в нас і нашу перемогу», — наголосив Зеленський. 

Зеленський на саміті «Групи семи» в Італії

Він зазначив, що велика частина саміту буде присвячена саме Україні — її оборонній та економічній стійкості. Зеленський додав: «І ми чекаємо сьогодні важливих рішень».

За словами президента, головні теми для України:

  • Розвиток коаліції винищувачів, пришвидшення навчання пілотів, прискорене постачання літаків.
  • Розбудова української системи ППО на основі найпотужніших західних комплексів та нарощування далекобійних спроможностей. 
  • Затвердження формату використання російських активів на користь України, зокрема для розвитку нашого ОПК, спільного виробництва зброї.

Глава української держави візьме участь у засіданні «Групи семи» та проведе серію двосторонніх зустрічей: із головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністрами Канади і Великої Британії Джастіном Трюдо і Ріші Сунаком, президентом Євроради Шарлем Мішелем та директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.

Що за безпекові угоди?

У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери «Великої сімки» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.

До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною підписали ще 14 країн: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Норвегія.