Зеленський про протести: Люди попросили змін — ми відреагували

Президент Володимир Зеленський заявив, що поважає думку суспільства, реагуючи на протести з вимогою забезпечити незалежність НАБУ та САП.
Про це він заявив під час зустрічі з журналістами, на якій було присутнє hromadske.
«Дуже важливо, що суспільство говорить. Я поважаю думку суспільства. Я вважаю, що це абсолютно нормально — реагувати, коли люди чогось не хочуть, коли людям це не подобається. Нормально. Люди мають право на те, щоб сказати, що вони думають. Люди сказали — усе повинно бути за законом. Для мене було дуже важливо, щоб ми адекватно почули, відреагували. Люди попросили змін. Ми відреагували», — сказав президент.
Зеленський погодився, що «треба було робити діалог» і комунікувати ще до підписання скандального законопроєкту. Але додав, що нині «зосереджений на питанні війни».
«Зараз в Україні питання номер один — це питання війни. Найголовніша проблема — війна. Головний ворог — росія», — сказав він.
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський увечері 22 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
На тлі цього рішення тисячі людей вийшли на акцію протесту в Києві та інших містах України. Учасники акцій скандували: «Вето на закон», «Поверніть Європу», «Ганьба».
Перед законодавчими змінами у працівників НАБУ та САП також відбувалися масовані обшуки. СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо.
Зеленський наполягає, що «кримінальні провадження не мають тривати роками без законних вироків», ймовірно, маючи на увазі закиди в «неефективній роботі» НАБУ. А глава СБУ Василь Малюк заявляв, що антикорупційному бюро «необхідно очищуватися від впливу російських спецслужб».
У НАБУ ж наголошують: навіть якщо провина окремих працівників буде доведена, це не є підставою для ліквідації незалежності антикорупційних органів.
Перипетії з НАБУ та САП не оминули увагу міжнародних партнерів України: протягом останніх днів низка політиків звернулися до Зеленського та української влади із публічними закликами або особисто, наголошуючи на необхідності зберегти антикорупційні інституції.
- Поділитися: