Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «112 Україна» у «зв’язку із зафіксованими ознаками порушення норм закону про телебачення і радіомовлення».

Перевірку призначили на підставі моніторингів ефіру каналу, проведених у вересні – жовтні 2018 року, а також на підставі звернень народного депутата Тетяни Ричкової, понад 30 громадян і низки громадських організацій.

«Громадяни і представники громадянського суспільства нарікають на порушення правил розповсюдження інформації, журналістських стандартів, використання мови ненависті й ворожнечі, а також поширення в ефірі телеканалу інформації, яка, на думку заявників, є кліше російської пропаганди», — йдеться у повідомленні.

Також заявники поскаржились на те, що інформація в ефірі каналу «підриває основи державності, провокує на протести, маніпулює думкою людей».

Канал перевірять на відповідність його програм частині 1 статті 28 Закону України «Про інформацію» і абзацам 4 та 9 частини 2 статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Законодавством передбачено, що інформація ЗМІ не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, а також посягання на права і свободи людини.

Регулятор зазначив, що після проведення перевірки, Нацрада розгляне всі матеріали й ухвалить відповідне рішення.

Раніше повідомлялось, що Нацрада оголосила позапланову перевірку телеканалу NewsOne щодо зміни структуру власності. Ще раніше Нацрада вирішила позапланово перевірити телеканал Newsone на предмет поширення мови ворожнечі.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову про звернення до Ради нацбезпеки і оборони щодо введення санкцій проти семи телеканалів. Шість з семи медіа знаходяться у власності телеканалу «112 Україна», ще одне — у власності NewsOne.

Раніше петиція до Верховної Ради про «припинення антиукраїнської діяльності» телеканалів «112 Україна» та NewsOne зібрала необхідну кількість голосів для подальшого розгляду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За мову ворожнечі відповіси: чи позбавлятимуть телеканали ліцензії за «заклики до агресії»

Поділитись: