Політика / Урядовий квартал Рада

Група з питань захисту прав журналістів в Україні не збиралася жодного разу з початку року

Громадське
Політика/Урядовий квартал Рада/Група з питань захисту прав журналістів в Україні не збиралася жодного разу з початку року
Зберегти
Вигляд
З початку 2018 року група з питань захисту прав журналістів при президенті України не збиралася жодного разу.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Вона зазначила, що з початку року накопилося багато кейсів, які потребують обговорення.

«Справді, у 2016 році була створена група з питань захисту прав журналістів, яка зустрічалася приблизно раз на квартал. Ми подавали інформацію до уваги правоохоронних органів і тоді кількість розслідувань зросла в тричі. В 2017 вона трохи впала. Станом на зараз у нас стагнація», — зазначила Романюк.

Також вона розповіла, що з початку року в Україні зафіксували 28 побиттів журналістів та 72 випадки, коли нападали без нанесення тілесних ушкоджень.

Нагадаємо, за 2018 рік у світі загинули 56 журналістів.

Нагадаємо, 31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв.

7 жовтня у місті Русе на півночі Болгарії вбили журналістку Вікторію Марінову, яка займалася розслідуванням корупційних схем за участі коштів Євросоюзу. Це вже третє вбивство журналіста на території Євросоюзу за рік. У жовтні 2017 року на Мальті вбили журналістку-розслідувачку Дафну Галіцію, у лютому 2018-го — загинув словацький репортер Ян Кучак.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. Пізніше стало відомо, що його вбили.

Пов`язані новини