16% українців вважають звинувачення групи людей у вбивстві журналіста Павла Шеремета обґрунтованими. А 19% вважають їх необґрунтованими.

Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова.

Також 17% опитаних зазначили, що обґрунтованість звинувачень викликає у них сумніви. Водночас 16% респондентів не цікавляться ходом справи Шеремета, а 32% сказали, що не володіють достатньою інформацією, щоб відповісти.

Згідно з результатами, частіше звинувачення вважають обґрунтованими прихильники партії «Опозиційна платформа — За життя» — 32%. Серед прихильників «Слуги Народу» 21% вважає звинувачення обґрунтованими, а 28% — навпаки.

Серед прихильників «Батьківщини» 18,5% вважають звинувачення обґрунтованими, а 45% — ні. Серед прихильників «Європейської Солідарності» вважають необґрунтованими звинувачення 72,5%.

Дослідження провели з 13 по 17 лютого 2020 року. Опитали 2018 респондентів від 18 років у всіх регіонах України, крім анексованого Криму та окупованого Донбасу. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: