«20 днів у Маріуполі» після здобуття «Оскара» знову покажуть в українських кінотеатрах. Коли це станеться?

Документальний фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі», який отримав «Оскар», знову покажуть в українських кінотеатрах. Повторний показ стрічки почнеться з 14 березня.

Про це повідомили у пресслужбі кінодистриб'ютора «Артхаус Трафік».

Там зазначають, що 21 березня також стартує онлайн-реліз фільму. Нині стрічку можна переглянути на платформах Amazon, AppleTV, Google Play Movies, Vudu та Microsoft.

З переліком кінотеатрів та українських міст, у яких відбудеться показ фільму, можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, стрічка «20 днів у Маріуполі» отримала премію «Оскар» у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм». Це перше українське кіно, яке здобуло цю престижну нагороду Американської кіноакадемії.

Що відомо про фільм?

В українському прокаті фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим серед документального кіно. Раніше стрічка отримала премію BAFTA, яку часто називають британським аналогом «Оскара», та премію Тіма Гетерінґтона, яку вручають за висвітлення гуманітарних історій. Крім того, Мстислав Чернов за роботу в Маріуполі отримав Пулітцерівську премію та відзнаку Гільдії режисерів Америки (DGA Awards).

«20 днів у Маріуполі» став першим саме українським фільмом за часів незалежності, що потрапив до шортлістів «Оскара». Раніше лише декілька стрічок у спільному виробництві з Україною опинялися в коротких списках. Далі фільм потрапив у номінанти Американської кіноакадемії.

Варто зазначити, що в довгі списки «Оскара» в категорії «Повнометражний документальний фільм» потрапила також українська стрічка «Гартовані гнівом» режисерського дуету Лесі Калинської та Руслана Батицького.

Крім того, у списках відразу двох секцій — «Повнометражний документальний фільм» та «Міжнародний повнометражний фільм» (висунутий від Словаччини) — була «Фотофобія» словацьких режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика. Це історія харківської сім’ї, яка після початку повномасштабного вторгнення ховається від війни у місцевому метрополітені.

А ще в довгому списку в категорії «Повнометражний документальний фільм» була стрічка «Батьківщина» білорусько-українського режисера Александра Міхалковіча та білоруски Ганни Бадзяки — розповідь про білорусів, яких тоталітарний режим Лукашенка насильницьки призиває в армію.